I år är gubbarna så bekväma så det blev mest bilorientering med kaffepauser. Vi hamnade på Högakull för ett första stopp med fika. Otroligt vacker plats med unik växtlighet.




Bilen finns med endast av den anledningen att den troligen aldrig mer kommer att vara så ren, vare sig invändigt som utvändigt.
Jag tömde postlådan vid hemkomsten och med den kom det en plakett från Svenska Hamiltonstövarföreningen. Glad blev jag och något jag sett fram emot att få för Zacks seger i den interna raskampen 2021. Tänkte visst fel för tja, lite annorlunda blev det. Han blev förvisso 5:a vid landskampen mot Norge men priserna därifrån fick han ju på plats. Ja, ja det ändrar inte hans prestation och stolt är jag över Zack! Andra gången han deltagit på landskampen.
